03.01.2017
ReCyklace

MÁ PLAST A HYMNA TISKU

Zpívající 3D tiskárna potěší nejen patrioty. I když žádný Čech po prvních tónech nezaváhá nad melodií, kterou tiskárna vyluzuje, přeci jen je zde výběr tónů podružný. Nebo ne?

Těžko bychom hledali v českém prostředí majestátnější skladbu. Hymna evokuje velkolepou atmosféru, očekávání jsou při poslechu vždy veliká. Právě dramatický tón má umocnit skryté poselství celé performance. Ta byla vytvořena speciálně pro výstavu MÁ PLAST. Samotný název již naznačuje, že celý projekt má tematizovat nutnost třídění plastu s ohledem na budoucnost Země. Důraz na patriotismus není náhodný, přeci jen i pozitivní vztah k místu pobytu je důležitou motivací k řešení ekologických otázek.

 

 

 

Tiskárna vyšla z dílny Víta Trunce, konkrétně z FABLAB, kde sám Vít Trunec profesně působí. FABLAB DEPO2015 je dílna v rámci Makerspace v industriálních prostorách bývalého plzeňského depa pro MHD. Jde o otevřenou platformu pro designéry a vývojáře, jejímž cílem je seznámit širokou veřejnost s technologiemi 21. století.

 

 

3D tiskárna je součástí vybavení této dílny. Pochází z firmy Prusa Research, která patří v českém prostředí k top vývojovým subjektům, co se inovací v 3D tisku týče.

Autoři, kteří se snažili technologický fenomén 3D tisku uchopit z nečekaného úhlu, převedli hudbu do jazyka tiskárny a pomocí krokových motorů ji můžeme slyšet i na takovém stroji, který k tomu nebyl nikdy určený. I když je hudba pochopitelně ovlivněna „hlukem“ stroje, samotní autoři dodávají: „Přesto doufáme, že vám hudba z 3D tiskového jukeboxu bude znít libě.“

V případě zájmu si můžete nechat národní hymnu vytisknout za poplatek zpodobněnou jako objekt z plastu ve 3D.
Jak na vás výsledný dojem tohoto nevšedního počinu funguje – zda libě, či ne, se můžete osobně přesvědčit do 28. února 2017 v DEPU2015.

O permanentky do DEPA2015 a dárečky si můžete se samosebou.cz zasoutěžit níže!

 

 

A kdybyste chtěli vědět více o třídění plastu, koukněte sem.
Mimochodem, tušili jste, co všechno se z něj dá vyrobit? Víc vám řekne tahle plastografika.

Pravidla soutěže

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail to someone

Chci soutěžit o lístky!

Vyplňte, prosím, povinné pole.
Zadejte, prosím, e-mailovou adresu.
Sdílet
štítky
Nejčtenější články
Moderátorka, scénaristka a recyklátorka...
25.04.2017
Přečtěte si reportáž z unikátního workshopu...
26.04.2017
Po Kláře Vytiskové, Katovi nebo Kuřeti v podvazkách tady dnes máme herce Kryštofa Hádka...
11.04.2017
štítky
Další z této kategorie
Všechny související
Nebojte se, bude to sice opravdu Hrůza, ale taky hrozně fajn zážitek.
25.04.2017
Moderátorka, scénaristka a recyklátorka...
25.04.2017
Plastové tašky budou už jen za peníze!
25.04.2017