Zdroj: pixabay.com

Jaké bylo Mistrovství ČR 2020 ve skateboardingu?

O víkendu 3. a 4. října proběhlo v legendárním MYSTIC skateparku na pražské Štvanici Mistrovství ČR ve skateboardingu a Český skateový pohár. Soutěže provázelo krásné počasí typické pro babí léto, dobrá nálada a skvělé sportovní výkony. Kdo pojede na olympiádu?

V sobotu hostila Štvanice Český skateový pohár a ti nejlepší z jezdců se představili i v neděli na Mistrovství České republiky 2020
Do nedělního mistrovství postoupilo 12 top jezdců a 6 jezdkyň v disciplíně „park“ a 30 jezdců a 6 jezdkyň v disciplíně „street“.
Kromě prestižního českého titulu se soutěžilo i o olympijskou kvalifikaci, vítězové si tak mohli na kvalifikační konto připsat celých 3 300 bodů. A samosebou, že víme, kdo byl ve formě a zajel si pro výhru!

5 / 5

Třídění odpadu, skvělá atmosféra a perfektní výkony provázely víkendové MČR 2020 ve skateboardingu. (Zdroj: Samosebou.cz)

Kdo si zajel pro Český skateový pohár 2020?

Kategorie „street – muži“ byla nabušená těmi nejlepšími z nejlepších. První tři místa nakonec obsadili Kristián Nguyen, Richard Tury a Martin Pek. Těsně za nimi pak skončili Maxim Habanec a David Luu.
V kategorii žen na streetu zářila Tonča Bakošová, za sebou nechala Lauru Žáčkovou a Adrianu Pošíkovou.
Speciální kategorii „Beko best trick“ vyhrál Martin Pek, který předvedl luxusní airwalk, a Max Habanec s elegantním kickflipem.

DOBRÉ VĚDĚT

Jde dohromady ježdění na skateu a třídění odpadu? No jasně, že jo! Kdo ještě nezaznamenal kampaň Samosebou.cz připravenou ve spolupráci s Českou asociací skateboardingu (ČAS), má nejvyšší čas to napravit!
Pod heslem „Jezdi srdcem, třiď hlavou“ se představilo několik z českých top riderů, aby ukázali, že třídění je nejen brnkačka, ale taky naprostá samozřejmost a zábava!

Nedělní Mistrovství ČR: kdo v září zářil na prkýnkách, která znamenají skate?

Neděle patřila těm nej ze sobotního poháru. Kdo zazářil v neděli, vyhrál a připsal si body i na olympijské klání?
Protože holky mají přednost, začneme skvělým úspěchem Tonči Bakošové, ambasadorky kontejneru na nápojové kartony, která zvítězila v ženské kategorii „street ladies“ na celé čáře. Tonča uspěla i ve smíšeném žebříčku kategorie „street U14“, kde skončila devátá!

Ani v neděli mezi ridery nechyběl Martin Pek, který se na jízdy vyfiknul do bílé barvy a ve streetu zajel jako 4., nebo nadějný talent Honza Navrátil. Ten zářil nejen díky svým novým blond vlasům, ale také svým výkonem – skončil na 3. příčce těsně před Martinem.

Sympaťákovi a šoumenovi Davidovi Luu se dařilo o trošku méně, v nedělním klání se bohužel do finále neprobojoval a obsadil 9. příčku v celkovém pořadí streetu a v kategorii „park“ byl sedmý.

A jak dopadla skateová hvězda Maxim Habanec? Ten ve streetu zajel skvělé 2. místo, porazil ho jen slovenský rider Rišo Tury.
I přesto ovšem Maxim získal plný počet kvalifikačních bodů na letní olympijské hry v Tokiu. Potřebné body pro repre získal i Honza Tomšovský, který zvítězil v kategorii „park“. Bravo!

ZAJÍMAVOST

Samosebou.cz (vás) baví na akcích!

Na Mistrovství ČR ve skateboardingu a Českém poháru nemohl chybět stánek Samosebou.cz.
Diváci si užili svítící kontejnery, poučili se o třídění i recyklaci odpadu a zarelaxovali si v lehátkové chill-zóně.
Na své si přišli i nejmenší návštěvníci, kteří neodešli s prázdnou, ale dostali vždy nějaký ten tematický dáreček. Sledovat Samosebou.cz na cestách se vyplatí! Tak snad zase brzy, jo?

Tonča Bakošová to na závodech pořádně rozjela – doslova! (Zdroj: Samosebou.cz)

Celkově se mistrovství neskutečně vydařilo. Počty mladých jezdců a jezdkyň se zvyšují, což je pro tuzemský skateboarding bezvadná zpráva. Jak je vidět, povědomí o skateování jako o plnohodnotném sportu se prostě šíří!

Jak je vidět, třídění odpadu, sport a akce jdou skvěle dohromady, třeba jako kachna se zelím nebo párek s hořčicí. Tak snad zase brzy na viděnou!