11.05.2017
ReCyklace
ReProjekty

Češi v exotických zemích nezahálejí, uklízejí odpadky

V globalizovaném světě už není problém cestovat a cirkulovat volně všemi směry. Svět se stal menším nejen díky internetu a letadlům. Na našince dnes narazíme snad všude, stačí vykřiknout nahlas něco česky a už se za vámi ozývá „ahoj“. V Indonésii Čechů přibývá, a to nejen jako sezonních turistů.

 

 

O jednom českém projektu na Bali jsme vás už informovali a příběh člena hnutí Trash Hero Jakuba Freiwalda je podobný.
Hnutí, které se snaží celosvětově tematizovat sběr odpadu a jeho třídění, spoluzaložil také Čech, Jakub Bareš, který má i svoji pražskou pobočku a pořádá komunitní akce uklízení i v Praze.
Freiwald v rozhovoru pro server iDNES potvrdil v podstatě to, co už jsme psali v článku o Bali – největším problémem je nedostatek osvěty a informovanosti mezi místními obyvateli.

Sám strávil nejvíce času sběrem odpadu na ostrově Lombok, který s Bali bezprostředně sousedí. Z nasbíraného plastového odpadu například tvořili „cihly“ tím, že ho napěchovali do prázdných plastových PET lahví a stavěli z nich domy.

 

 

Tyto a další zajímavé aktivity dobrovolníků dokazují, že ekologická témata se týkají planety jako celku a nejen mikroekosystému, ačkoliv právě na lokálním měřítku můžeme začít ovlivňovat celek. Jakub Freiwald nabádá k větší zodpovědnosti i v turistických destinacích, kde se hromadí plastový odpad a často vzniká právě v souvislosti s přítomností turistů. Zkuste se na dovolené také více rozhlížet okolo sebe a přistupovat k tamější zemi s úctou a respektem. Třeba vás také nadchne dobrovolnická práce a přiložíte ruku k dílu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail to someone
Sdílet
štítky
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY TÉTO KATEGORIE
K recyklaci bychom měli vyrůst a dospět všichni říká mimojiné Tomáš v našem exkluzivním rozhovoru.
06.12.2016
Tomášovi na životním prostředí záleží. Proto třídí a recykluje.
15.09.2016
Rádi bychom vás navedli k ještě lepšímu třídění...
23.03.2017
štítky
Další z této kategorie
Všechny související
Havas si odnesl dvě ceny za kampaně pro společnost Eko-kom
25.05.2017
Co trápí obyvatele Loun a Žatce?
25.05.2017
Reportáž z prvního koncertu Michala Hrůzy – jaký to bylo?
24.05.2017